Проектувння трансформаторних підстанцій

Проектування трансформаторних підстанцій – один з найбільш затребуваних видів робіт з проектування енергопостачання різних об’єктів. Трансформаторна, або електрична підстанція – це електроустановка, яка приймає електроенергію однієї напруги та перетворює її на енергію іншої напруги, необхідної для роботи енергетичної системи району, підприємства, житлового будинку тощо. Проектування підстанцій включає в себе технічний підбір обладнання для вирішення поставлених завдань, розробку робочого проекту (креслень, планів, схем, а також кошторису) та його узгодження. Проектний інститут «Укрспецтунельпроект» здійснює проектування електропідстанцій різного виду, конфігурації, виконання та призначення, розробку проектів для реконструкції трансформаторних підстанцій.

Розробка креслень під різні види підстанцій (ТП)

Обов’язковий етап проектування трансформаторних підстанцій – розробка креслень. Вони є частиною робочого проекту, відповідно до якого здійснюються будівельні та електромонтажні роботи зі створення нової трансформаторної підстанції або реконструкції підстанції, введеної в експлуатацію раніше.

Проектування електричних підстанцій передбачає розробку комплекту креслень, планів, схем, серед яких:

  • генеральний план ділянки або будівлі, на якому відображається місце розташування підстанції. При проектуванні підстанцій вбудованого типу на генеральному плані також наводиться експлікація технічних приміщень;
  • загальний вигляд підстанції в різних проекціях із зазначенням габаритних розмірів і маси, розташування повітряних або кабельних вводів;
  • детальні креслення окремих компонентів із зазначенням важливих характеристик обладнання, позначеннями для точної ідентифікації кожного елемента;
  • архітектурні креслення та ескізи, які дозволяють отримати уявлення про дизайн об’єкта.

За способом розміщення трансформаторні підстанції поділяються на такі види:

  • вбудовані – розміщуються у виділеному для цих цілей приміщенні в будівлі;
  • прибудовані – розміщуються зовні будівлі впритул до однієї зі стін;
  • комплексні (комплектні, КТП) – електроустановки в корпусі, що стоять окремо. Можуть встановлюватися на бетонну платформу (кіоскового, шафового типів) або кріпитися на опору (щоглові, стовпові).

Розробка креслень при проектуванні трансформаторних підстанцій з різним розміщенням має свою специфіку.

Етапи проектування електричних підстанцій

Проектування трансформаторних підстанцій – складний процес, який підрозділяється на безліч етапів. Спочатку здійснюється збір вихідних даних. На цьому етапі необхідно:

  • вивчити побажання замовника та скласти технічне завдання на проектування трансформаторної підстанції, в якому деталізуються вимоги до електроустановки та до проекту;
  • отримати технічні умови на проектування комплектної трансформаторної підстанції та провести їх аналіз;
  • вивчити всі вихідні дані, перелік яких варіюється в залежності від поставленого завдання (проектування трансформаторної підстанції 10/0.4 кВ,).

Після збору та аналізу даних починається створення робочого проекту. Він включає в себе план розміщення, електричну та структурну схеми, розрахунок основних параметрів, перелік обладнання, планування віддаленого управління та контролю (телемеханіки). Обов’язково розробляється перелік заходів для забезпечення відповідності енергоефективності електропідстанції та її комплексної безпеки вимогам нормативних документів. Підсумком цього етапу є підготовка пакету проектної документації – креслень, схем, розрахунків, рішень з компонування обладнання, специфікацій, кошторису та пояснювальної записки.

Завершальний етап проектування трансформаторної підстанції включає в себе:

  • узгодження проекту у всіх інстанціях;
  • проведення проектної експертизи;
  • передачу замовнику готового проекту.

Розробка проекту потрібна не тільки для створення нової ТП, але й коли виникає необхідність у ремонті або реконструкції існуючої підстанції. Реконструкція підстанції може проводитися у зв’язку з фізичним зносом обладнання в її складі або його моральним застаріванням, невідповідністю сучасним стандартам. Розробка проекту реконструкції ТП починається з діагностики, оцінки стану обладнання та обсягу робіт. Потім складається план реконструкції, розробляється схеми та технічні рішення, затверджується графік виконання робіт з ремонту та реконструкції, їх кошторис.

Ціна на проектування підстанцій (ТП)

На вартість проектування ТП впливають різноманітні фактори. Мають значення складність і масштаб проекту, місце розташування підстанції, перелік вимог, яким вона повинна відповідати та багато іншого. Ми надаємо послуги проектування за доступними цінами.

Замовити проектування підстанцій в проектному інституті «Укрспецтунельпроект»

У проектному інституті «Укрспецтунельпроект» можна замовити такі послуги:

  • проектування трансформаторної підстанції 10/0.4 кВ та інших класів напруги;
  • проектування ТП різного виконання;
  • проектування тягових підстанцій для залізниць, метрополітенів.
  • проектування реконструкції підстанцій.

Для таких систем як трансформаторна підстанція норми проектування передбачають оцінку перспективи розвитку КТП, прогнозування її впливу на навколишнє середовище, забезпечення надійності та економічності розвитку та функціонування. ПІ «Укрспецтунельпроект» здійснює проектування електричних підстанцій у суворій відповідності цим та іншим вимогам, які містяться в нормах технологічного проектування.

Проектування підстанцій здійснюють кваліфіковані фахівці з багаторічним досвідом роботи, які можуть вирішити навіть складні, нестандартні завдання. Ми надаємо повний комплекс послуг з розробки проектів «під ключ», від отримання ТУ до узгодження та проходження експертизи. Конкурентна вартість проектування трансформаторних підстанцій поєднується з високим рівнем наданих послуг. Найкраще підтвердження якості – надання гарантії на весь період експлуатації КТП, створених за розробленими нашими фахівцями проектами.

Часті запитання та відповіді

  • ✅ Вартість проектування трансформаторної підстанції?

    Проектування трансформаторної підстанції коштує від 50 000 грн., точна вартість визначається в індивідуальному порядку.
  • ✅ Навіщо потрібен проект трансформаторної підстанції?
    Трансформаторна підстанція – складна система, монтаж якої неможливий без попередньої розробки схеми, виконання розрахунків, визначення переліку обладнання та його технічних параметрів. Усе це складові проектування. Також наявність проекту є обов’язковою відповідно до вимог законодавства.
  • ✅ Які терміни виконання проекту підстанції?
    Залежно від об’єкта, терміни виконання проекту варіюються від 1 до 3 міс.
  • ✅ Де замовити проектування електричних підстанцій?
    Замовити проектування електропідстанцій можна в проектному інституті «Укрспецтунельпроект». Заявки приймаються по телефону, електронній пошті, через онлайн-форму на сайті, а також при особистому візиті в наш офіс (Київ, вул. Деревообробна, 5).