Бомбосховища. Протирадіаційні укриття. Фортифікаційні споруди

Проектний інститут “Укрспецтунельпроект" > Проекти підземні > Бомбосховища. Протирадіаційні укриття. Фортифікаційні споруди
Тип об'єктаПідземні споруди різного призначення
Спроектовано розділи«КР», «ОБ», «ЕМ», «ВК», «ОВ»,
Кількість об'єктів3

Проектування бомбосховищ, протирадіаційних укриттів

Компанія “ПІ” Укрспецтунельпроект” спеціалізується на проектуванні бомбосховищ і має багаторічний досвід у цій галузі.
У нашому світі, де війна, погрози терактів та нападів стають все більш реальними, необхідність у безпечних та надійних захисних спорудах цивільного захисту зростає. Проектування бомбосховищ (захисних споруд цивільного захисту) – це важливий та відповідальний процес, що потребує глибокого аналізу та професійних знань.

З набранням чинності з 01 листопада 2023 «ЗАХИСНІ СПОРУДИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ» ДБН В.2.2-5:2023 ми  враховуємо основні положення щодо проектування захисних споруд цивільного захисту та споруд подвійного призначення (СПП). В залежності від умов та захисних властивостей споруди поділяються на Сховища та протирадіаційні укриття (ПРУ). Для ефективного використання по завданню замовника ми можемо спроектувати СПП, які використовуються за основним призначенням (суспільні та господарські потреби) та мають захисні властивості СХОВИЩА та ПРУ, що забезпечують умови для перебування людей в укритті.

До захисних споруд цивільного захисту належать:

 • бомбосховище – непроникна споруда для захисту людей, в якій протягом як мінімум 48 годин передбачені умови, що не допускають вплив на нього небезпечних факторів від зброї масового ураження. Сховище забезпечується спеціальними інженерними системами та обладнанням.
 • протирадіаційне укриття (ПРУ) – негерметична споруда для захисту людей у випадку радіоактивного забруднення. В ПРУ передбачається інженерне обладнання в частковій мірі для перебування в ньому. (Звичайні або посилені двері, природна і механічна вентиляція, стаціонарне електроживлення, каналізація водопровід – якщо понад 20 осіб).
 • споруди подвійного призначення – дані споруди насамперед спроектовані та пристосовані за основним призначенням. Вони можуть бути як наземні так і підземні (метрополітен, паркінги, торгівельні центри, тощо).

Збільшення кількості захисних споруд можливо здійснювати шляхом відомості:

 • Швидкомонтованих захисних споруд – споруди, що зводяться за короткий проміжок часу зі спеціальних матеріалів
 • Найпростіше укриття – фортифікаційна споруда, природа порожнеча, підвальне приміщення, в яких можливе перебування людей під час небезпеки

При проектуванні бомбосховищ слід враховувати безліч факторів, таких як розмір та місце розташування кімнати, матеріали для стін та стелі, вентиляція та освітлення.

Наша компанія пропонує повний комплекс послуг з проектування та будівництва бомбосховищ, від консультації та проектування до супроводу під час будівництва.

Досвідчені інженери пропонують унікальні та ефективні рішення для проектування бомбосховищ. Зверніться до нас, щоб дізнатися більше про наші послуги з проектування.

Проектування підземних фортифікаційних споруд

Підземні фортифікаційні споруди є важливою складовою системи захисту об’єктів критичної інфраструктури та енергетики. Такі споруди зазвичай розташовуються на глибині від кількох метрів до кількох десятків метрів під землею та мають на меті забезпечити захист від різних видів загроз.

Види підземних фортифікаційних споруд для об’єктів енергетики:

 1. Бомбосховища – призначені для захисту від вибухів та надзвичайних ситуацій, пов’язаних зі зброєю масового знищення.
 2. Підземні приміщення для обладнання – призначені для зберігання обладнання та інших матеріалів, що необхідні для безперебійної роботи енергетичного об’єкту.
 3. Підземні тунелі та комунікації – використовуються для забезпечення безперебійного зв’язку та передачі електроенергії між різними частинами енергетичного об’єкту.
 4. Підземні склади палива – використовуються для зберігання палива та забезпечення безперебійної роботи енергетичного об’єкту у випадку надзвичайної ситуації.
 5. Командні та керуючі центри – використовуються для керування та координації діяльності енергетичного об’єкту у випадку надзвичайної ситуації.
 6. Підземні сховища для персоналу – використовуються для захисту персоналу від небезпеки під час виникнення надзвичайної ситуації.

Підземні фортифікаційні споруди можуть бути забезпечені різними системами безпеки, включаючи системи вентиляції, освітлення, електроживлення, комунікацій, системи очищення повітря, системи автоматичного контролю за температурою та вологістю повітря та інші.

До складу підземних фортифікаційних споруд можуть входити аварійні виходи, які забезпечують швидку евакуацію персоналу в разі надзвичайних ситуацій.

Замовити проектування в компанії “Укрспецтунельпроект”

Компанія “Укрспецтунельпроект” пропонує повний комплекс послуг з проектування та будівництва бомбосховищ, від консультації та проектування до супроводу при будівництві.
Досвідчені інженери пропонують унікальні та ефективні рішення для проектування бомбосховищ.  Замовити проект дуже просто, зателефонуйте нам і наші менеджери дадуть відповіді на всі ваші запитання.

Замовити КОНСУЛЬТАЦІЮ